تبلیغات
History of Iran - ایران

 


                                                          ایران

به کوروش،به آرش به جمشید قسم                به نقش و نگار تخت جمشید قسم
ایران همی قلب و خون من است                     گرفته ز جان،در وجود من است
بخوانیم این جمله در گوش باد                       چو ایران مباشد تن من مباد

میهن عزیزم،ایران! به گستردگی خلیج تا ابد فارس و کوه های سر به فلک کشیده ات و آواز پرندگانت آنگاه که مهر از آبی بی کرانت سر برمی آورد و به اروند وکارون وهامون ولاله های خونین خرمشهر و استواری دماوند و قدمت تخت جمشیدت سوگند که جز اندیشه ات اندیشه دیگری در سر نرانم ، که تو از تاریخ هم کهنتری ، که خاکت ذره ذره ی خون من است ، که نامت تا ابد جاودان است.
وطنم ، ایرانم ، ای سرزمین مادری! تو آنگاه که چون2500 سال پیش در اوج شکوه وتمدن واقتدار بودی و آنگاه که نالایقان عصر تکه تکه وجودت را به بیگانگان پیشکش می کردند از فراز وفرود های تاریخ هزاران ساله ات درس عبرت را به ما آموختی؛ وسربلند از سختی های روزگار بیرون آمدی.
ای مادر تاریخ! دامانت از خون فرزندانت گلگون گشته؛ آنان که همچون کاوه و آرش و کوروش و سیاوش برای شرف و عزت و جاودانگی و پایندگی ات از خود گذشتند و سربه بالین خاکت نهادند.
ایرانم! هرجا کم آوردم نامت را برزبان راندم؛ تویی که دریای انسانیت و مهر ودرس آزادگی و ظلم ستیزی و خردپیشگی را  در پس غبار های تاریخ به ما آموختی و شکوهت را در پس ستون های استوار پارسه به ما نشان دادی.
دل کوه هایت همگی پر از ستایش پروردگار است آنگاه که جهانیان در غفلت بودند؛
" خدای بزرگ است اهورامزدا،که این زمین را آفرید، که آن آسمان را آفرید، که مردم را آفرید..."
وطنم ، ای که نامت در تاریخ حک شده است ؛
می شنوم که گاهی فرزندانت تاریخت را در لا به لای گذر قرن ها گم کرده اند ... فراموش کرده اند...مگر میشود ندای صلح جهانی کوروش،کمان آرش و خون بابک را فراموش کرد؟ مهربانی ات را کجا جا گذاشته اند؟
کهن دیارا ! دلم از تنهایی تو حتی یک نفس هم جدا نیست ، جاودان بمانی تا ابد ...


تاریخ : پنجشنبه 19 آذر 1394 | 03:41 ب.ظ | نویسنده : Chista . | نظرات

  • paper | پاپو مارکت | بک لینک